Corex Lipo Kolesterol Destek Seti

KALP VE DAMAR SAĞLIĞINIZI COREX LiPO İLE GÜVENCE ALTINA ALIN

( COREX LiPO 60 KAPSÜL + COREX LiPO BİTKİSEL ÇAY)

Kolesterol neden önemlidir?

Kişinin kolesterol düzeyi ne kadar yüksekse, kalp hastası olma ihtimali de o kadar yüksektir. Türkiye’de birinci sırada gelen ölüm nedeni kalp-damar hastalığıdır.

Damarlar tüm vücutta yaygın olarak bulunur ve kalp, beyin, böbrek… gibi organlara kan taşıyarak bu organların görev yapmasını sağlar. Kolesterol, hangi organın damarında birikirse o organa ait hastalıklar ortaya çıkar. Örneğin, kalbi besleyen atardamarlarda (koroner arterler) kolesterol birikimi olursa, göğüs ağrısı, kalp krizi gibi sorunlar oluşur.

Böbrek damarlarında kolesterol birikimi ise, yüksek tansiyon ve böbrek yetmezliğine yol açabilir. 

İYİ KOLESTEROL (HDL KOLESTEROL) VE KÖTÜ KOLESTEROL (LDL KOLESTEROL) NEDİR?

LDL Kolesterol, kanda, kolesterolü taşıyan başlıca pakettir.
Kanda yüksek olduğu zaman damarların iç yüzüne yapışıp, plaklar oluşturur.
Kolesterol dışındaki bazı maddelerin de eklenmesiyle bu plaklar büyür ve bunlar üzerinde oluşan çatlaklarda gelişen pıhtılar damarları tıkar. Çağımızda çok yaygın olan bu hastalık damar sertliği olarak bilinir. Damar tıkanıklığı kalp damarlarında oluşmuşsa kalp krizine, beyin damarlarında oluşmuşsa felce neden olur. 


Kandaki kolesterolün bir bölümü de HDL Kolesterol adı verilen paketlerin içinde taşınır. Bu tip (HDL) kolesterol ters yönde taşınmada görevli olduğu için damar duvarındaki kolesterolün uzaklaştırılmasında yardımcı olduğundan “iyi huylu” kolesterol denilmektedir.

COREX LiPO Kolesterol Destek Seti ile kandaki kötü kolesterol oranı düşerken iyi kolesterol LDL oranı artarak yağ plaklarının damarlardan uzaklaşmasına olanak sağlar.

HAYATIMIZIN EN ÖNEMLİ UNSURU OLAN KALP VE DAMAR SAĞLIĞINIZI COREX LİPO İLE KORUYUN.

COREX LİPO PANAX İLE BİRLİKTE ÖNERİLİR…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*